środa, 3 lipca 2013

Wszystko do sprucia...

Wczoraj zszyłam sweter, założyłam i ... masakra - tył za szeroki! Sweter po prostu spadł ze mnie. W biodrach jeszcze mógłby być, ale otwór na szyję z tyłu ma ... 45 cm. No gdzie ja miałam oczy? Nie zastanawiając się długo sprułam wszystko do pach, bo jak już wcześniej powiedziałam - w biodrach i w talii może być. I robię teraz wszystko od nowa... Robię, chociaż już zastanawiałam się, czy nie rzucić w kąt tego swetra. Ale wiem, że jak rzucę to skończę go za rok lub dwa lata... Tak już mam - albo robię od razu, albo szkoda liczyć na to, że po jakimś czasie dokończę... Na dowód - zdjęcie swetra - widać na nim, o ile tył jest szerszy od przodu :


U nas znów upał... 
Pozdrawiam i życzę miłego tygodnia!
Asia

10 komentarzy:

 1. Też ostatnio zrobiłam sweter dla siebie i "pomyliłam się" o 20 oczek:) Zorientowałam się, gdy dobrnęłam do paszek. Wszystko było do sprucia!

  Trzymam kciuki!! I życzę wytrwałości:)
  Kończ, bo sweterek ślicznie się zapowiada;0

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja często pruję... Nie wiem, czemu, pewnie już taki mam styl... Dzięki za słowa wsparcia - od razu usiadłam do drutów :)

   Usuń
 2. a taki ładny:)szkoda,tyle pracy:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, szkoda... A tu jeszcze tyle mam w planach...

   Usuń
 3. To nie fajnie, też nie lubię prucia :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wim, Agnieszko, prucie jest okropne.

   Usuń
 4. Brawa za wytrwałość ;) ja chyba nie byłabym taka cierpliwa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Postaram się szybko skończyć (tzn. chyba ze dwa tygodnie mi zejdzie...)

   Usuń
 5. Ładna włóczka, warto się "pomęczyć" i poprawić. Skoro robisz "na oko", to warto sobie mniej więcej przykładając do innego ciuszka spuszczać czy dodawać potrzebne oczka, uwzględniając, czy będzie jeszcze dorobiona czy doszyta plisa, bo to doda kilka cm w zależności od szerokości.

  OdpowiedzUsuń